میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا  ثبت نام .

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
Offline lilyrose  
#1 ارسال شده : سه شنبه, 13 نوامبر 2018 11:26:19 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
lilyrose
امتیاز:
تاریخ عضویت: 13/11/2018(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 2
ایران (جمهوری اسلامی)
سلام
دوستان عزیز بنده به راهنمایی فوری نیاز دارم. میخوام بدونم از کجا میشه تشخیص داد پای پرنده اسیب جدی دیده یا نه!
بلبل خرمای من در نتیجه شیطنت زیاد چند روزه پای راستش اسیب دیده. به طوری که همش روی یک پا میمونه و اگر هم پای اسیب دیده رو روی چوب میزاره بازم انگشتای پا باز هستن. در حالت کلی بنظر میاد درد نداره ولی امروز خیلی اروم به انگشتش دست زدم و سعی کردم خمش کنم فرار کرد معلوم بود دردش گرفته. میخوام ببرم دامپزشک ولی میترسم بدترش کنن، متاسفانه تجربه خوبی از مراجعه به دامپزشک ندارم. تا جایی که مجبور نباشم نمیخوام دست دکتر بسپرمش (با عرض پوزش بسیار). تا اونجا که دیدم ورم نداره، خونریزی یا خونمردگی هم نداره. کلا ظاهر پا نرمال هست. خود پرنده هم بجز اینکه از پای راستش استفاده نمیکنه هیچ مشکل دیگه نداره. امکان داره پاش شکسته باشه؟ بنظر شما صبر کنم ببینم بهتر میشه یا دل به دریا بزنم و ببرم به دامپزشک نشون بدم؟ اخه قبلا هم اینطور شده بود، بعد دو سه روز خوب شد، ولی درس عبرت نگرفت دوباره پا رو داغون کرده. ایندفه یکم طول کشیده خوب شدنش واسه همین نگرانم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
اطلاع رسانی
کاربران گرامی به منظور راهنمایی برای آپلود تصاویر و فایل، به انجمن "راهنمای آپلود تصاویر و فایل در انجمن" مراجعه نمایند.
Offline دکتر خادم پور  
#2 ارسال شده : چهارشنبه, 14 نوامبر 2018 10:13:54 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 20/08/2017(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 180
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 332 بار
212 تشکر دریافتی در 126 ارسال
سلام دوست گرامی
به انجمن خوش آمدین . اما درپاسخ به سوالتون باید عرض کنم که درصورتی که استخوانی بشکند (درهرعضوی) آن عضو دیگر تحت کنترل نبوده وآویزان میشود . برای مثال درصورتیکه استخوان بازوی انسان بشکند - ضمن آنکه درد زیادی تولید میکند - آن دست دیگر تحت کنترل فرد نبوده و آویزان میشود و اگر از فرد آسیب دیده بخواهیم که انگشتان دست آسیب دیده را حرکت دهد قادر به انجام آن نیست . از همین روست که اگر بلبل خرمای شما میتواند درزمان نشستن روی تیرک ویا کف قفس پای آسیب دیده را بالا بکشد و زیر شکم جمع کند و پای جمع شده و انگشتانش به جایی برخورد نمیکندو تحت کنترل پرنده است احتمال شکستگی در استخوانهای ران و ساق پا صفر است و این قسمتها سالم هستند و با توجه به آنکه پرنده تان پایش را جمع میکند و از آن استفاده نمیکند احتمال آسیب درقسمتهای انتهایی پایش (کف پا و انگشتان) وجود دارد که دراینصورت از دوحال خارج نیست که احتمال آسیب جزیی و یا شکستگی دریکی از استخوانهای این نواحی وجود دارد .
درمورد انسان معمولا اینگونه شکستگی ها را با بستن آتل یا باندهای کشی درمان میکنند یعنی نیازی به گچ گرفتن نیست . درمورد حیوانات حتی آتل بندی و باند کشی هم نیاز نیست - زیرا آنها به صورت غریزی تا زمانی که مشکل به کلی برطرف نگردداز عضو آسیب دیده استفاده نمیکنند - بنابراین اگر بلبل خرمای شما توانایی جمع نمودن پایش را دارد و از پای آسیب دیده استفاده نمیکند هیچ نیازی به اقدام خاصی نیست و بسته به نوع وشدت آسیب دیدگی - که میتواند جزیی بوده و یا حتی شکستگی وجود داشته باشد - مدتی طول میکشد که پای آسیب دیده به شرایط طبیعی خود باز گردد . نگران نباشید .
اما اگر پا و یا انگشتانش حین حرکت و یا نشستن تحت کنترلش نبوده و به اطراف برخورد میکند علیرغم میلتان باید به دامپزشک مراجعه فرمایید که با گرفتن یک عکس با اشعه ایکس به راحتی به تشخیص رسیده و درمان مناسب انجام خواهد گرفت .
بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
thanks 1 کاربر از دکتر خادم پور برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
Offline lilyrose  
#3 ارسال شده : چهارشنبه, 14 نوامبر 2018 11:25:55 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
lilyrose
امتیاز:
تاریخ عضویت: 13/11/2018(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 2
ایران (جمهوری اسلامی)
با سلام. تشکر فراوان دارم از شما.
تا حدودی خیالم راحت شد، خودم هم حدس میزدم مشکل بیشتر توی انگشتها باشه چون با وجود اینکه وزنش رو روی پای راست نمیندازه ولی با همون پای اسیب دیده پس کله اش رو میخوارونه! پس صبر میکنم ببینم چی میشه.
یه سوال دیگه هم دارم اینکه پرنده من خیلی با دمش درگیری داره، اصا علت اینکه پاش اسیب میبینه همینه. همش سعی میکنه دم خودش رو بگیره و دور خودش میچرخه، بعضی وقتا حتی از بالا میفته کف قفس در حالی که با نوکش محکم دمش رو گرفته. پدرم میگه ممکنه شپشک داشته باشه، ولی من چیزی بین پرهاش ندیدم. درضمن چون قبلا بلبل خرما داشتم میدونم کلا با دمشون درگیری دارن ولی این یکی دیگه شور قضیه رو در اورده. حالا از وقتی پاش درد گرفته کلا بی خیال دمش شده و اصلا انگار نه انگار! اگه مثلا واسه خارش یا همچین چیزی بود خب الانم باید همچنان به گیر دادن به دمش ادامه میداد یا نه؟ نمیدونم انگار حوصله اش سر میره به دمش گیر میده! میخوام قبل اینکه یه اسیب جدی به خودش بزنه این ماجرا رو ختم بخیر کنم ولی نمیدونم چطور. بنظر شما داروی ضدشپشک بگیرم امتحان کنم ببینم چطور میشه؟
Offline دکتر خادم پور  
#4 ارسال شده : پنجشنبه, 15 نوامبر 2018 08:05:54 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 20/08/2017(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 180
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 332 بار
212 تشکر دریافتی در 126 ارسال
سلام
فعلا از دارویی استفاده نکنید .
درمورد درگیریش بادمش هم کلا یه امر طبیعیه و بیشتر از اونی که حالت درگیری انگلی باشه به نظر میرسه که چون به احتمال زیاد تنهاست خودش رو بادمش سرگرم میکنه . اگر مشکل انگل و یا خارش داشت قسمت دارای مشکل رو درحالت نشسته تیمار میکرد و این طور که شما مرقوم فرموده این که دم خودش رو میگیره و میچرخه بیشتر شبیه به اینه که داره خودش رو با دمش سرگرم میکنه و نه هیچ چیز دیگه . والبته استدلال خودتون هم دقیقا درهمین راستاست که اگر واقعا مشکلی داشت حتما حالا هم به این داستان ادامه میداد و اما با همه این تفاسیر بدنیست که قفس و محتویات داخل قفس رو به خوبی بشویید و اگر امکانش رو داشتین تیرکهای قفس رو حتما درآب جوش بجوشانید و یا حداقل درآب جوش غوطه ور کنید که اگر احتمالا انگلی دراین قسمتها وجود داشته باشه با این ترفند همگی محو ونابود بشن .
بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید
طراحی (قالب، لوگو و بنر) اجرا و راه اندازی توسط گروه بهتاپ BehtopGroup.ir 09125117459