میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا  ثبت نام .

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
Offline Shole  
#1 ارسال شده : يكشنبه, 19 اردیبهشت 1400 10:42:03 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
Shole
امتیاز:
تاریخ عضویت: 19/02/1400(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 1
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
سلام.
دوتا یاکریم توی بالکن من لونه درست کرده بودن روی زمین، یه روز رفتم دیدم یدونه تخم اونجاست، دیگه نرفتم اصلا اونطرف که یه وقت استرس نگیرن اما خب صداشونو میشنیدم، متوجه میشدم که مامانه همش روی تخما خوابیده، باباهه میرفت میومد.
اما الان سه روزه که نمیان بشینن روی تخما. هیچکدومشون پیداشون نیست.
اول فکر کردم شاید من اینجوری فکر میکنم اما یواشکی از لای پنجره هم نگاه کردم دیدم لونشونم انقدر باد اومده تقریبا خراب شده، تخما بی سرپرست موندن.
باید چیکار کنم اینا رو...
اگه جوجه اون تو زنده باشه چی
اطلاع رسانی
کاربران گرامی به منظور راهنمایی برای آپلود تصاویر و فایل، به انجمن "راهنمای آپلود تصاویر و فایل در انجمن" مراجعه نمایند.
Offline دکتر خادم پور  
#2 ارسال شده : چهارشنبه, 22 اردیبهشت 1400 07:54:43 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 29/05/1396(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 398
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 397 بار
315 تشکر دریافتی در 216 ارسال
سلام دوست گرامی
به انجمن خوش آمدید .
قبل از همه از بابت تاخیر در پاسخ به سوال شما عذرخواهی میکنم . متاسفانه متعاقب تزریق واکسن (البته نوبت دوم کووید19 ) دچار عوارض شدم ودیروز عملا بستری بودم . خب بگذریم .
اما بابت نخوابیدن قمریها (به نظرم اشاره شما به اسم یاکریم منظورتون قمری ها هستند ؛ زیرا افرادی هستند که به کبوتر چاهی ها یا کریم اطلاق میکنند ) باید بنویسم که متاسفانه پرنده ها فقط روی تخمهای خودشان میخوابند و اگر برای پرنده ای و یا جفتی از پرنده ها مشکلی پیش بیاید (مثلا شکار شوند ) ؛ دیگر نیستند که روی تخمها بخوابند . البته طبق تجربه من اگر ماده زنده بماند ؛ بدون وجود نر روی تخمها میخوابد و جوجه ها را هم بخوبی تغذیه میکند و بزرگ میکند . اما متاسفانه عکس آن صادق نیست و نر تنها معمولا دیگر به لانه کاری نخواهد داشت (اگر ماده به هردلیلی از بین برود ) .
البته امیدوارم که چنین نشده باشد . مورد دومی هم وجود دارد که بسیار اتفاق می افتد . وآن مورد هم این است که معمولا درکبوتر سانان (والبته بسیار ی از پرندگان که در کبوتر سانان بسیار بیشتر است ) تخمهای سری اول و دوم فاقد نطفه میباشند (پوچ هستند) و به جوجه تبدیل نمیشوند و جالب است که پرنده هایی که روی تخمها میخوابند درزمان لانه خوابی متوجه میشوند که تخمها حاوی و یا فاقد جوجه زنده هستند و اگر جوجه درون تخمها وجود نداشته باشد و یا احیانا تلف شده باشند ؛ دیگر به لانه خوابی ادامه نمیدهند . وبا توجه به نوشته های خودتان که مرقوم فرمودین که چند روز روی تخمها نخوابیده اند اگر فرض را براین بگذاریم که تخمها حاوی جوجه بوده اند ؛ متاسفانه بعد از گذشت چند روز که بی سرپرست مانده اند عملا جوجه ها تلف شده اند و دیگر برای این تخمها نمیشود کاری کرد . اما از بابت پی گیری شما بسیار تشکر و قدردانی میکنم ؛ موفق باشید .
بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید
طراحی (قالب، لوگو و بنر) اجرا و راه اندازی توسط گروه بهتاپ BehtopGroup.ir 09125117459