میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا  ثبت نام .

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
Offline دکتر خادم پور  
#1 ارسال شده : پنجشنبه, 30 آذر 1396 08:27:33 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 29/05/1396(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 398
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 397 بار
315 تشکر دریافتی در 216 ارسال
سلام دوستان
بالاخره تهران هم زلزله اومد . با قدرت 5/2 ریشتر و درعمق80 کیلومتری زمین . این درحالیست که زلزله کرمانشاه 7/2ریشتر و درعمق 10 کیلومتری زمین بود که انرژی آزاد شده درآن برابر با 7/9 پتاژول بوده است اما زلزله تهران با قدرت فوق که انرژی آزاد شده درآن برابر یک مگاژول بوده است ؛ ضمن آنکه هر پتاژول برابر با هزار مگا ژول است .
به عبارت ساده انرژی آزاد شده در زلزله کرمانشاه 7900 برابر انرژی آزاد شده در زلزله تهران بوده است .
اما همین قدرت بسیار کم زلزله باعث شد که مردم تهران و کرج (که من از حالشون خبردارم) شب را درخارج از ساختمانها به صبح برسانند ؛ زیرا همه منتظر زلزله ای با شدت بیشتری بودند که خدا رو شکر تا حالا اتفاق نیفتاده است و انشاءالله که اتفاق هم نخواهد افتاد .
اما غرض از درج این مطلب این بود که طبق برآورد متخصصان امر (زلزله) درساختمانهای نوساز که با اصول مهندسی (حتی نیم بند آن ) ساخته شده اند ؛ مکانهائی مانند حمام و توالت ودستشوئی که متراژ زیر بنای آن بسیار پائین است ؛ بیشترین مقاومت را در برابر لرزشهای زمین از خود نشان میدهند و محلهائی مانند هال و پذیرائی منازل که سطح زیر بنای آنها بالا و یا بسیار بالاست ؛ مقاومتشان بسیار پائین تر است و این است که در مواردی این چنینی که معمولا زمان کافی برای فرار از ساختمان و آن هم درطبقات دوم به بالاتر وجود ندارد ؛ بهترین جان پناه درهمان طبقه مسکونی تان پناه گرفتن در حمام ؛ دستشوئی ؛ توالت وحتی را هروهای با متراژ پائین است ؛ به این مناطق پناه ببرید و به خدا توکل کنید .
اما مطلب جالبی که دیشب و امروز درتهران باعث خنده شده اینه که مردم از ترس زلزله جرئت ماندن درخانه راندارند و از ترس هوای آلوده توان ماندن در خارج از خانه را و جالب تر هم این بود که برخی پلیسهای صدیق و خدمتگزار و جان برکف راهنمائی و رانندگی ؛ امروز صبح درحال جریمه کردن اتومبیلهای درحال تردد با شماره زوج بودند (خسته نباشی سردار) .

ویرایش شد بوسیله کاربر پنجشنبه, 30 آذر 1396 08:29:58 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
thanks 2 کاربر از دکتر خادم پور برای ارسال مفیدش تشکر کرده اند.
اطلاع رسانی
کاربران گرامی به منظور راهنمایی برای آپلود تصاویر و فایل، به انجمن "راهنمای آپلود تصاویر و فایل در انجمن" مراجعه نمایند.
Offline Ghazaal.khp  
#2 ارسال شده : شنبه, 2 دی 1396 08:56:49 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
Ghazaal.khp
امتیاز:
تاریخ عضویت: 05/06/1396(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 79
ایران (جمهوری اسلامی)
تشکرها: 314 بار
107 تشکر دریافتی در 65 ارسال
سلام به همه
من و خانواده ام در شهرک بعثت که درنزدیکی مشکین دشت (کانون زلزله تهران) است زندگی میکنیم .
زمان زلزله صدای وحشتناکی (شبیه صدای بمب) شنیده شد و همزمان زمین هم شدیدا لرزید.
اهالی شهرک واز جمله ما سریعا ساختمانها رو ترک کردیم و به کوچه وخیابان ریختیم . وجالب آنکه شهرک ما که هیچوقت طعم ترافیک را حتی درساعات اولیه صبح وسرظهر را نچشیده بود ؛ آن شب یا بهتره بگم آن نیمه شب با ترافیک بسیار سنگینی مواجه شده بود ؛ به نحوی که برای طی مسیری در حد صدمتر نیم ساعتی درراه بودیم .
چهارشنبه شب (شب حادثه) و پنجشنبه شب (شب یلدا) را در اتومبیل به صبح رساندیم و دیشب پس از دوشبانه روز دربدری تصمیم گرفتیم درخانه استراحت کنیم و چه نعمتی است سقفی بالای سر و جائی برای آرمیدن و چه دشوار است بی خانمانی و بی سرپناه ماندن و همین جاست که باید به هموطنان زلزله زده استان کرمانشاه که خانه وکاشانه شان در دمی فرو ریخت و به یغما رفت ؛ اظهار همدردی کنیم و واقعا سخت است ؛ خدا انشاءالله نصیب هیچکس نکند .
thanks 1 کاربر از Ghazaal.khp برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
Offline دکتر خادم پور  
#3 ارسال شده : چهارشنبه, 6 دی 1396 09:11:35 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 29/05/1396(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 398
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 397 بار
315 تشکر دریافتی در 216 ارسال
سلام دوستان
دیشب باردیگر زلزله اهالی تهران و کرج رو از خواب بیدار کرد و البته مثل همون قبلی باز تعدادی از شهروندان شب را در خارج از منازل به صبح رساندند ، اما نسبت به زلزله قبل واکنش مردم بسیار آرام تر بود و شاید حدود 15 تا 25 درصد از مردم چنین واکنشی نشان دادند ؛ درصورتیکه در زلزله قبل بالای 95 درصد و دربعضی جاها حتی صددرصد مردم ؛ درمحیط باز و یا درداخل اتومبیلها شبشان را به صبح پیوند زدند .
هرچند که حفظ آرامش درزمان وقوع زلزله و سایر سوانح طبیعی بسیار خوب است ؛ کما اینکه در زلزله قبل اکثر قریب به اتفاق مصدومین نه دراثر زلزله ، بلکه دراثر اتفاقات ناشی از هراس بیش از حد و در زمان فرار دچار آسیب دیدگی شدند ؛ اما به نظر بنده اینگونه هم نباید با مسئله برخورد کرد . یعنی بهتر است که نسبت به وقوع زلزله نه چنان بی تفاوت باشیم که زلزله بهمان آسیب برساند و نه چنان دستپاچه شویم که نحوه فرارمان از محلهای مسقف دچارآسیبمان کند . بلکه ضمن حفظ آرامش خودرا از مهلکه دور کنیم . دراین مورد بعدا بازهم خواهم نوشت .
بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
thanks 2 کاربر از دکتر خادم پور برای ارسال مفیدش تشکر کرده اند.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید
طراحی (قالب، لوگو و بنر) اجرا و راه اندازی توسط گروه بهتاپ BehtopGroup.ir 09125117459