میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا  ثبت نام .

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
Offline عرفان  
#1 ارسال شده : شنبه, 21 بهمن 1396 09:28:03 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
عرفان
نقره کوچک : ارسالهای آموزشی مناسب
امتیاز:
تاریخ عضویت: 04/06/1396(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 216
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: مازندران
تشکرها: 106 بار
349 تشکر دریافتی در 183 ارسال
سلام
یکی از دوستان بنده به تازگی یک توله الابای 15 روزه گرفتن ، میخواستم بدونم بهترین نوع تغذیه این توله باید شامل چه مواد غذایی باشه ؟؟ نیاز به تهیه دارو های مکمل هست؟؟
در ضمن دمای محیطش باید حداقل و حداکثر چند باشه؟
فعلا بهش شیر پاستوریزه میده (پلاستیکی)

ویرایش شد بوسیله کاربر شنبه, 21 بهمن 1396 09:29:12 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
thanks 2 کاربر از عرفان برای ارسال مفیدش تشکر کرده اند.
اطلاع رسانی
کاربران گرامی به منظور راهنمایی برای آپلود تصاویر و فایل، به انجمن "راهنمای آپلود تصاویر و فایل در انجمن" مراجعه نمایند.
Offline دکتر خادم پور  
#2 ارسال شده : شنبه, 21 بهمن 1396 03:39:09 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 29/05/1396(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 398
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 397 بار
315 تشکر دریافتی در 216 ارسال
سلام عرفان عزیز
غذای اصلی توله ها در این سن شیر است. از آنجا که شیر سگ ماده از نظر مواد تشکیل دهنده و غلظت با شیر گاو متفاوت است، ممکن است توله ها با خوردن این نوع شیر دچار نفخ شده و یا مبتلا به اسهال شوند. میزان چربی شیر سگ 5/9 درصد، پروتئین آن 3/9 درصد و میزان لاکتوز یا قند شیر در آن 1/3 درصد است. در حالی که این نسبتها در گاو شامل 7/3 درصد چربی، 3/3 درصد پروتئین و 8/4 درصد لاکتوز می باشد. همانطور که ملاحظه می کنید شیر سگ غلیظ تر از شیر گاو بوده، ولی میزان لاکتوز آن کمتر است. از این رو برای تغذیۀ توله سگهای نوزاد می توانید از شیر خشکهای کم لاکتوز شماره 1 که مخصوص نوزاد انسان است و در داروخانه ها یافت می شود استفاده کنید. توجه داشته باشید که باید این شیر را کمی غلیظ تر از دستور نوشته شده بر روی قوطی درست کنید. به این صورت که طبق دستور روی قوطی برای نوزاد انسان باید یک پیمانه شیر خشک در 30 سی سی آب تمیز و ولرم حل شود، در حالی که شما باید برای تغذیۀ تولۀ خود، یک پیمانه را در 20 سی سی آب تمیز و ولرم حل کنید تا کمی غلیظ تر شود. اگر از شیر تازه استفاده می کنید، در نظر داشته باشید که حتما با شیر پاستوریزه و ولرم توله ها را تغذیه کنید. برای این منظور می توانید کمی زردۀ تخم مرغ و مقداری عسل هم به شیر اضافه نمائید تا غلیظ تر شود. اگر توله ها بعد از خوردن شیر دچار نفخ شدند، بهتر است چند قطره عرق نعناع در شیر آنها بریزید یا اینکه حجم هر وعده را کم کرده و دفعات شیر دادن را زیاد کنید. توله سگها تا سن پنج هفتگی به روزی 4 تا 6 وعده و چیزی در حدود 40 تا 80 میلی لیتر شیر، بر حسب نژاد و وزن خود نیاز دارند. در این زمان با استفاده از شیشه شیر مخصوص نوزاد انسان، می توانید به توله ها شیر بدهید.شیشه شیرهای مخصوص نوزاد سگ نیز وجود دارد و اگر تهیه آن برای شما مقدور باشد، بهتر است از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای شیر دادن به توله، هرگز نباید حیوان را به پشت برگردانید. بلکه نوزاد را در حوله ای پیچیده و او را بغل کرده یا روی دست نگه دارید و نوک سر پستانک شیشه شیر را در دهانش بگذارید تا بمکد.
راقب باشید سوراخ نوک سر پستانک گشاد نباشد وگرنه شیر بیش از اندازه خارج شده، و وارد ریه توله شده، او را به سرفه می اندازد. تا سن 21 روزگی غذای توله فقط شیر است و از این سن به بعد، می توانید برای تغذیه او از غذای کمکی هم استفاده کنید. سرلاک، بیسکوئیت های کم شیرین مثل بیسکوئیت مادر و دیجستیو که در شیر خیس و نرم شده باشد، غذای کمکی مناسبی است. توجه داشته باشید که این وعده های کمکی کم بوده و هرگز نباید جای شیر را بگیرد. اگر دیدید با اضافه کردن برخی مواد کمکی توله دچار اسهال شد، دلدرد گرفت یا استفراغ کرد، بدانید که این غذا با ذائقه او سازگار نبوده، و یا در استفاده از آنها زیاده روی کرده اید. در این زمان ظرف مخصوصی تهیه کرده، و شیر را به همراه محتویاتش درون آن بریزید.

از یک ماهگی به بعد کم کم حجم غذای کمکی را بیشتر کنید و از مقدار شیر بکاهید. استفاده از غذاهای مخصوص کودک انسان، تکه های کوچک گوشت مرغ پخته، برنج نرم به همراه ماست، آب گوشت یا مرغ به همراه سبزی و حبوبات پخته، و سایر غذاهای نرم و سبک برای تغذیه در این سن مناسب است. در ابتدا، وعده غذای کمکی باید فقط کمتر از نیمی از وعده های غذای روزانه را تشکیل دهد و به تدریج و با افزایش سن توله، تعداد وعده غذاهای غیر شیری را افزایش داده، به طوری که در سن دو ماهگی، فقط یک وعده شیر در برنامه غذایی حیوان وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که این تغییر نوع غذا باید آرام و تدریجی باشد تا معده توله توانایی هضم آن را بدست آورده، و به آن عادت کند. تغییر ناگهانی غذای توله و دادن غذای کامل بدون آماده سازی معده، باعث اسهال و استفراغ و حتی مسمومیت حیوان خواهد شد. غذا را درون ظرف مخصوص و تختی ریخته، و انگشت خود را به غذا آغشته کرده، و دور دهان حیوان بمالید تا او را تشویق به غذا خوردن کنید. از همین سن توله را عادت دهید تا در ظرف مخصوص به خود غذا بخورد. اندازه این ظرف باید متناسب با جثه حیوان بوده، بطوری که به راحتی بتواند در آن غذا بخورد. توصیه ما این است که برای این منظور از ظروف سفالی و ظروفی که دارای سوراخهای ریز و فرورفتگی است استفاده نکنید. شستشو و ضدعفونی این قبیل ظروف مشکل است و تکه های کوچک غذا ممکن است در سوراخهای ریز آن باقی مانده و محل تجمع میکروب و میکرو ارگانیسمهای بیماریزا شود. بهترین نوع ظرف، ظرف استیل یا پلاستیکی است. این نوع ظروف به راحتی تمیز شده، و قابل ضد عفونی هستند.
منبع : http://www.abpetclinic.com
بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
thanks 4 کاربر از دکتر خادم پور برای ارسال مفیدش تشکر کرده اند.
Offline حامدد  
#3 ارسال شده : سه شنبه, 24 بهمن 1396 04:44:58 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
حامدد
امتیاز:
تاریخ عضویت: 15/06/1396(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 20
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: ایلام
تشکرها: 83 بار
54 تشکر دریافتی در 20 ارسال
سلام بازم ممنون دکتر جان
توصیه به دوستان ؛ در خرید توله هیچ گاه توله ای رو که از شیر مادر گرفته اند و میفروشن را نخرین زیرا احتمال مرگ و مشکلات دیکه وجود داره ، خودم باشم تا یک الی دوماه به بعد میگیرم اما اکثر فروشنده ها بماند....
عرفان جان یک بطری آب معدنی رو پر اب گرم کن و محکم بپیچ لای حوله خشک طوری که نسوزونه بذارید کنار توله که به جای گرمای مادرش میتونه استفاده کنه(آخی) .برخی هم دیدم که کنار حوله یک ساعت هم میزارن که با تکان خوردن عقربه ها توله گمان کنه قلب مادرشه .
نژاد آلابای مقیم ترکمنستان و بندر ترکمن که سگ های کاری و گله و نگهبانه .سنگین هستن و عشق پارس کردن دارن ؛ چرتی هستن . بزرگترین های البای توی چندتا کتاب به اسم بولدوزر خوانده شده اند . تغذیه اش هم نوشته گوشت و پوره گندم البته چند کیلو ؛ تا 6ماهگی هم اجازه درگیری بهش نده. عکسش توی نت هست . منم دوستشون دارم .

ویرایش شد بوسیله ناظر سه شنبه, 24 بهمن 1396 08:49:50 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

thanks 4 کاربر از حامدد برای ارسال مفیدش تشکر کرده اند.
Offline بهرام خوشبین  
#4 ارسال شده : چهارشنبه, 4 مهر 1397 06:33:40 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
بهرام خوشبین
امتیاز:
تاریخ عضویت: 04/07/1397(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 1
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 1 بار
1 تشکر دریافتی در 1 ارسال
از پاسخ کامل و جامع شما ممنونم !
thanks 1 کاربر از بهرام خوشبین برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید
طراحی (قالب، لوگو و بنر) اجرا و راه اندازی توسط گروه بهتاپ BehtopGroup.ir 09125117459