میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا  ثبت نام .

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
Offline دکتر خادم پور  
#1 ارسال شده : چهارشنبه, 9 اسفند 1396 10:09:59 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 29/05/1396(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 365
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 394 بار
303 تشکر دریافتی در 205 ارسال
شناسائی و یا بهتر بگویم ، تولید این نژاد به سال های پس از پایان جنگ جهانی اول در سال های 1919 و 1920باز می گردد. خانم راجرسون( Mrs. Rogerson ) از گلاسترشایر( Gloucestershire) خانمی بود که اعتقادش بر این بود که “همه چیزهایی که کوچک هستند، زیبایی دارند”. او مشتاقانه علاقه مند به پیوند و توسعه درختان و بوته های بونسای بود. در سال1919 او بسیار علاقه مند به قناری ها و به خصوص قناری کرست ( Crest) بود ، اما او از پرهای بلند و غیر قابل کنترل این پرنده ناراضی بود خانم راجرسون احساس کرد که اگر او بتواند قناری ای که نصف اندازه کرست بوده و دارای پرهای بسیار کوتاهتری نیز باشد را بوجود آورد این پرنده دارای جذابیت بیشتری خواهد بود.

بعد از اینکه در مورد این موضوع فکر کرد، برنامه ای را برای رسیدن به هدفش آغاز کرد. خانم راجرسون چند قناری رولر کاکلی ( crested Roller ) و چند جفت قناری بوردر خیلی کوچک از یک پرورش دهنده ای بنام جی اچ ماداگان ( J.H. Madagan ) خریداری کرد ؛ (نژاد بوردر در سال 1919 خیلی کوچکتر از بوردرهای کنونی بود) و شروع به پرورش آنها با هدف نژاد مورد نظرش نمود.

در حالی که خانم راجرسون اولین تلاش خود را برای ایجاد یک قناری کرست مینیاتوری (کوچک) در اسکاتلند انجام میداد، جان مک لای، یکی از پرورش دهندگان و قاضی قناریهای کرست ، شروع به تولید یک نژاد مینیاتوری از قناری کرست کرده بود. ایده جان مک لای این بود که با جفت کردن کوچکترین قناریهای کرست خود با کوچکترین قناریهای بوردری که خریداری کرده بود این نژاد جدید را ایجاد کند.

آقای اسمیت از علاقمندان قناری انگلستان ، خانم راجرسون و جان مک لای را در تلاشهای خودشان تشویق و حمایت میکردند.

پس از بدست آمدن چنین پیشرفتهایی در پرورش این نژاد توسط خانم راجرسون (با حمایتهای آقای اسمیت) ، این خانم موافقت کرد که دو قناری کرست مینیاتوری خود را در نمایشگاه ملی لندن که در سال 1919 برگزار شد به نمایش بگذارد . ولی به دلیل اینکه این دو قناری به طور کامل با ظاهر قناری کرست متفاوت بودند در یک کلاس جداگانه قرار گرفتند و جوایز اول و دوم را به خودشان اختصاص دادندو این اولین بار بود که این قناریها به صورت عمومی نمایش داده شده بودند و علاقمندان توانستند مرحله اولیه تولد یک تیپ جدید از قناری را مشاهده نمایند که پایه اولیه آنها از رولرهای کاکلی کوچک ، کرستهای کوچک و کوچکترین بوردرهای اولیه بوده است.
با توجه به این واقعیت که خانم راجرسون از اولین علاقمندان برای ایجاد این نوع جدید قناری بود و او در چلتن هام گلاستر( Cheltenham, Gloucester)زندگی میکرد ،آقای اسمیت پیشنهاد کرد که این پرنده ها را به عنوان گلاستر ( GLOSTER)نامگذاری کنند.

در سال 1919 قناری گلاستربا اولین نمایش، خود را در مسند قضاوت قرار داد، و پس از آن به آرامی افزایش یافت، همراه با شروع جنگ دوم برگزاری نمایش های قناری برای هفت سال متوقف شد و سپس به آرامی برای کل قناریها آغاز شد و با پرورش زیاد قناری گلاستر توسط تولید کنندگان، بار دیگر این پرنده زیبا به دنیا عرضه شد.
قناری گلاستر در طبقه بندی قناریها در رده قناری های با فرم بدنی خاص است و در طبقه بندی قناری های رنگی قرار ندارد و به دلیل شکل ظاهری مورد توجه پرورش دهندگان قرار گرفته است نه برای رنگ و آوازش . متاسفانه در ایران به رنگ گلاستر بیش از فرم بدنی آن توجه می کنند . چه بسا گلاسترهای رنگ روشنی که از استاندارد لازم برخوردار نمی باشند و طرفداران بیشتری نسبت به گلاسترهای استانداردی که تنها رنگشان تیره تر است را دارند. تمام رنگهایی را که در سایر نژادهای قناری می توان مشاهده نمود در قناری گلاستر نیز وجود دارد غیر از رنگ قرمز . رنگهای سبز ، شتری و دارچینی از رنگهای رایج گلاستر است .طول عمر گلاستر تا 10 سال است و سایز استاندارد آن از 115 تا 121 میلی متر است . زاویه ایست گلاستر روی چوب 45 درجه است .
منبع : http://www.gloster.blogsky.com

ویرایش شد بوسیله کاربر چهارشنبه, 9 اسفند 1396 10:25:37 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)  | دلیل ویرایش: درج منبع

بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
thanks 1 کاربر از دکتر خادم پور برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
اطلاع رسانی
کاربران گرامی به منظور راهنمایی برای آپلود تصاویر و فایل، به انجمن "راهنمای آپلود تصاویر و فایل در انجمن" مراجعه نمایند.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید
طراحی (قالب، لوگو و بنر) اجرا و راه اندازی توسط گروه بهتاپ BehtopGroup.ir 09125117459