میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا  ثبت نام .

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
Offline Sardar  
#1 ارسال شده : سه شنبه, 28 آوريل 2020 03:58:39 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
Sardar
امتیاز:
تاریخ عضویت: 28/04/2020(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 2
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: آذربایجان
تشکرها: 2 بار
با عرض ادب من یه جفت عروس هلندی گرفتم که موقع اوردنشون ۲تا تخم زیرشون بود ولی الان نمیخوابن روش و دارن روزی 3بار جفت گیری میکنن و همش میرن تو لونه شبا تو لونه میخوابن وقتی میخوام لونه رو باز کنم نر جوک میزنه خیلی دوس دارم تخم بگذارن واسه تغذیشونم هم تخم مرغ اب پز تخم کتان ارزن هویج سیب هم میدم لطفا راهنماییم کنید که اون دوتا تخم قبلی رو بردارم یا بمونه
اطلاع رسانی
کاربران گرامی به منظور راهنمایی برای آپلود تصاویر و فایل، به انجمن "راهنمای آپلود تصاویر و فایل در انجمن" مراجعه نمایند.
Offline دکتر خادم پور  
#2 ارسال شده : چهارشنبه, 29 آوريل 2020 07:51:27 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 20/08/2017(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 239
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 355 بار
248 تشکر دریافتی در 153 ارسال
سلام سردار عزیز
به انجمن بسیار خوش آمدید .
قبل از پاسخ به سوال اصلی تان به چند مطلب اشاره میکنم که دانستن شون خالی از لطف نیست :
اول این که پرنده ها درزمان لانه خوابی نسبت به وضعیت لانه شان بسیار حساسند و این حساسیت البته در پرنده های مختلف متفاوت است و قناری ها و فنچ ها حساس ترین آنها هستند و مرغ عشق تقریبا بی تفاوت ترین آنها . مرغ عشق هرگونه دخل وتصرف دروضعیت لانه را تحمل میکنند(هرچند که دربین مرغ عشق ها هم این داستان میتواند به اشکال کاملا متفاوت بروز کند ؛ اما اکثر قریب به اتفاقشان نسبت به این مطلب واکنشی از خودشان بروز نمیدهند). اما فنچها که به زعم من حساس ترین پرنده های قفسی هستند ؛ سنگینی نگاه را هم درک میکنند و آنرا هم برنمی تابند . یعنی اگر به لانه شان و یا بهتر بگم به درون لانه شان به دقت نگاه کنید(یا به آنها زول بزنید) ؛ قطعا لانه را ترک میکنند و دیگر روی تخمها نمیخوابند و یا به جوجه هایشان دیگر غذا نمیدهند تا بمیرند. اما خوشبختانه عروس هلندی ها به حساسی فنچها و به راحتی و بی خیالی مرغ عشقها نیستند وشاید در طیف گسترده واکنش پرندگان متفاوت درزمره گونه های متوسط قرار گیرند و دخالت درامور مربوط به لانه شان را اندکی تحمل میکنند و اگر این دخالتها به صورت مکرر اتفاق بیفتد ؛ مثل همه پرندگان قفسی لانه را به یکباره و البته برای همیشه ترک میکنند ؛ حتی اگر جوجه داشته باشند و یا روزهای واپسین لانه خوابی شان باشد وعنقریب جوجه هایشان در می آیند . ..........
مطلب دوم هم این که همه پرنده های قفسی نسبت به آن (تقریبا) به یک نسبت واکنش نشان میدهند محل استقرار قفس و لانه آنهاست که اگر محل قفس را جابجا کنیم و یا حتی اگر آنرا در همان محل بچرخانیم و یا لانه را بالا و پایین و یا کمی به چپ و یا راست منتقل کنیم ؛ با لانه قطع ارتباط خواهند کرد .
اما سوم و شاید از همه مهم تر ؛ وشاید هم مضحک تر این که اکثر قریب به اتفاق پرنده فروش های وارسته به این داستان اشراف دارند که اکثر علاقمندان به پرندگان قفسی بسیار مشتاقند که پرنده هاشون براشون جوجه بیاورند و عملا از این مطلب استفاده میکنند (شایدم هم بشه گفت سوء استفاده) و همه جفت پرنده هایی را که جدیدا تمایل به لانه خوابی از خود بروز میدهند و یا لانه خوابی را استارت زده اند و ..... را انتخاب میکنند و یکی دوتخم درون لانه شان میگذارند و به همین شکل به مشتاقان جوجه پروری (البته با قیمتهای بسیار بالاتر ) میفروشند و البته دراکثرموارد محبت میکنند و قیمت یک یا دوتخمی را که درلانه است(که عملا دراکثرموارد خودشان از دیگر لانه های پرنده های طفل معصوم دزدیده اندو .....) را تخفیف میدهند و نمیگیرند . (جالب است که بنویسم که پرنده فروش به قول خودش بسیار باوجدان وپاکدست محله مان (که بیشتر از این نمیتوانم آدرس اش را بدهم) یک جفت عروس هلندی را با تخمهای دوگانه بلدرچین موجود درلانه شان میخواست به یکی از بستگان بنده که منو به عنوان (مثلا به عنوان بلد) معامله شان با خود برده بود ؛ بفروشد .
حال برمیگردم به سوال حضرتعالی : عزیزم آن تعداد تخمی که درلانه بوده وبه شما فروخته اند به دلایل بالا عملا پوچند و به نظر بنده بهتر است که هرچه سریع تر از لانه خارج شوند که انشاءالله بعدا که عروس هاتون تخم گذاشتند با تخمهای آنها قاطی نشوند که اگر مثلا عروس هاتون بیش از پنج تخم بگذارند(هرچند که بسیار نادر است ؛ اما بعید نیست) ؛ نخواهید توانست آنها را از یکدیگر باز شناسید ؛ جز آنکه آنها را علامتگذاری کنید که طبیعتا باید آنها را بردارید و بعد از علامتگذاری به لانه باز گردانید و این است که کلا آنها را بردارید و درون ظرفی از نمک و یا ارزن و درمحلی خنک (نه بسیار سرد مثل یخچال) نگهداری کنید و بعدا اگر عروسهاتون کمتر از سه تخم گذاشتند در شروع لانه خوابی شان به لانه باز گردانید ؛ شاید اندکی شانس بیاورید و به جوجه تبدیل شوند .
ببخشید طولانی شد . اما دوست داشتم که مطلب را کاملا و مبسوط خدمتتون عرض کنم که لاجرم کمی طولانی شد . عذر تقصیر ......
بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
thanks 1 کاربر از دکتر خادم پور برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
Offline Sardar  
#3 ارسال شده : چهارشنبه, 29 آوريل 2020 08:37:05 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
Sardar
امتیاز:
تاریخ عضویت: 28/04/2020(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 2
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: آذربایجان
تشکرها: 2 بار
ممنون از حضرت عالی بابت پاسختون
در مورد تخم ها روزی که میخواسم عروس هارو بیارم ماده کاملا رو تخم میخوابید حتی چند بار تخم هارو به زیر خودش میکشید بعد که رسیدم خونه دیگه نخوابید
الان که جفت گیری میکنن(روزی 2/3مورد) یعنی میشه تخم بذارن?
میشه در مورد تغذیه هم کمی راهنماییم کنید
ببخشید که من همش سوال میکنم!
Offline دکتر خادم پور  
#4 ارسال شده : چهارشنبه, 29 آوريل 2020 10:08:38 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 20/08/2017(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 239
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 355 بار
248 تشکر دریافتی در 153 ارسال
سلام
بله عزیز ؛ به زودی تخم خواهند گذاشت . هرچه سریعتر (قبل از تخمگذاری جدید) آنها را بردارید . وحتما هم با دستکش این کار را انجام بدین ؛ زیرا نرتان حتما بهتون حمله میکنه و احتمالا بهتون آسیب میرسونه . یادتان باشد که درزمان تخمگذاری پرنده ماده تون دارای فضولات آبکی و حجیم و بدبو و جهنده میشه و در این دوران از سبزیجات و میوه ها برای آنها استفاده نکنید . ضمنا خوبه که دراین دوران قفس را درجایی قرار بدین که بعضا فضولات اگر به بیرون پرتاب شد مشکلی ایجاد نکنه .
در مورد تغذیه هم به وقتش خدمتتون عرض میکنم .
بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
thanks 1 کاربر از دکتر خادم پور برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
موضوعات مشابه
عدم تخم گذاری عروس هلندی که قبلا تخم میگذاشته (انجمن پرسش و پاسخ درموردعروس هلندی)
به‌وسیله Ali 14/10/2017 11:03:34 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید
طراحی (قالب، لوگو و بنر) اجرا و راه اندازی توسط گروه بهتاپ BehtopGroup.ir 09125117459