میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا  ثبت نام .

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
Offline سياوش  
#1 ارسال شده : سه شنبه, 06 اُكتبر 2020 07:27:33 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
سياوش
امتیاز:
تاریخ عضویت: 27/05/2020(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 11
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 1 بار
1 تشکر دریافتی در 1 ارسال
سلام آقای دکتر
وقتتون بخیر
آقای دکتر من یک جفت عروس هلندی دارم که هر چند وقت تخم میگذارند و بزرگش میکنند و اینکه پنج تخم هستند اما بار اخر فقط دو تخم گذاشتن و بعد از سه یا چهار روز دیگر روی همان ها هم نخوابیدند و تا الان دو ماه هست که جفت گیری میکنند اما تخم نمیگذارند..
مطلب بعدی این است که من به کاسکو بسیار علاقه دارم و میخواستم بخرم که دیدم خیلی گرونه که حدود ۹میلیون جوجه ی این نوع پرنده هست بنابراین تصمیم گرفتم تخم آن را تهیه کنم و زیر عروس هلندی بذارم
به نظر شما عروس روی این تخم میخوابد؟ و جوجه ی کاسکو را بزرگ میکند؟
همچنین میخوام بدونم که کاسکو هم تولید مثلش مانند عروس هلندی آسان است یا خیلی سخت تر است؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد
ارادتمندم
اطلاع رسانی
کاربران گرامی به منظور راهنمایی برای آپلود تصاویر و فایل، به انجمن "راهنمای آپلود تصاویر و فایل در انجمن" مراجعه نمایند.
Offline دکتر خادم پور  
#2 ارسال شده : چهارشنبه, 07 اُكتبر 2020 08:47:01 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 20/08/2017(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 287
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 369 بار
275 تشکر دریافتی در 178 ارسال
سلام آقاسیاوش عزیز
متاسفانه بنده درموردزاد آوری کاسکو در اسارت (قفس) اطلاعات زیادی ندارم که علت آن هم این است که معمولا جوجه گیری از کاسکو در اسارت کار مشکلی است و اغلب توسط حرفه ای های این کار صورت میگیرد . اما بصورت کلی باید به چند نکته اشاره کنم .
اول : اینکه تخمهای کاسکو هم گران هستند و معمولا به قیمت حدود 200 تا 300 هزار تومان به فروش میرسند و طبیعتا خرید چند عدد تخم بارور کاسکو سر به میلیون میزند .
دوم :این که باید تخمها را به شرط باروری خریداری کنید . زیرا معمولا همه پرنده ها درزمان های خاصی تخمگذاری میکنند و معمولا حتی اگر جفتگیری هم نکرده باشند ؛ بازهم تخمگذاری میکنند و طبیعی است که این تخمها فاقد نطفه بوده (پوچ هستند) و به جوجه تبدیل نمیشوند .
سوم : اندازه تخم کاسکو و شکل آن است (که من دقیقا نمیدانم) که آیا هم اندازه تخم عروس هلندی هستند و یا نه . هرچند که پرنده ها روی تخمهای بزرگتر از تخمهای خودشان هم میخوابند ؛ اما این اختلاف اندازه هم حدی دارد و اگر بسیار زیاد باشد طبیعتا لانه خوابی منجر به نتیجه نمیشود . برای مثال اگر تخم شترمرغ را زیر مرغ خانگی بگذاریم و مرغ هم روی آن بخوابد با توجه به حجم تخم شترمرغ عملا حجم بدن مرغ خانگی برای گرم نگه داشتن تخم شترمرغ کافی نبوده و عملا جوجه ای عاید نخواهد شد . بنابراین اگر اندازه تخم کاسکو در حد وحدود تخم عروس هلندی است . به احتمال زیاد از این بابت اشکالی بوجود نمی آید .
چهارم : اینکه معمولا تخم عروس هلندی 18 تا 21 روز بعد از شروع لانه خوابی به جوجه تبدیل میشوند . درصورتیکه جوجه های کاسکو حدود 28 تا 30 روز بعد از شروع لانه خوابی به جوجه تبدیل میشوند و احتمال اینکه عروس هلندی تا این مدت روی تخمها بخوابند برای من ناشناخته است و شما هم باید این ریسک را بپذیرید که شاید مثلا بعد از روزهای بیست و یکم دیگر روی تخمها بخوابند یا نخوابند.
بنابراین من به شما پیشنهاد میکنم که دستگاه جوجه کشی تهیه کنید و خودتون رو برای دستی بزرگ کردن جوجه های کاسکو آماده کنید . این دستگاه ها هم قیمتهای نسبتا بالایی دارند و تا آنجایی که من میدانم درانواع خارجی آن حدود یک میلیون به بالا میباشند . اما هزینه کرد آن یک بار است و سالهای متمادی میتوانید از آن استفاده کنید و درموارد مشابه دیگر هم استفاده کنید . موفق باشید .......
بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید
طراحی (قالب، لوگو و بنر) اجرا و راه اندازی توسط گروه بهتاپ BehtopGroup.ir 09125117459