میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا  ثبت نام .

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
Offline روزبه  
#1 ارسال شده : چهارشنبه, 17 شهریور 1400 01:03:54 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
روزبه
امتیاز:
تاریخ عضویت: 26/03/1400(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 4
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: البرز
تشکرها: 5 بار
درود جناب خادم پورِ عزیز
چند وقت پیش باهاتون صحبتی داشتم مبنی بر اینکه جفت مولدِ عروس هلندیِ من ۳ سری تخم‌ گذاشتن و فقط یکبار جوجه داخل یکی از تخم ها بود که با راهنمایی گرفتن از جنابعالی مولتی ویتامین تهیه کردم و ۳ بار در هفته بهشون دادم در کنار تغذیه هایی مثل تخم‌ مرغ , مغذیجات , حبوبات , جوانه ها , میوه ها و غیره ... اما این بار هم متاسفانه هر ۴ تخم‌ پوچ بودن .. برخی افراد به من توصیه کردن جفت رو به واسطه ی تایلوزین و بعدش پروبیوتیک پاکسازی کنم و مجدد جفت ر و تقویت کنم .. میخواستم بدونم آیا پاکسازی به شکل گیریِ نطفه ارتباطی داره یا خیر ؟ مشخصا اگه راهِ حلی مدِ نظرتون هست ممنون میشم ارائه بفرمائید.

ویرایش شد بوسیله کاربر چهارشنبه, 17 شهریور 1400 01:13:33 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

اطلاع رسانی
کاربران گرامی به منظور راهنمایی برای آپلود تصاویر و فایل، به انجمن "راهنمای آپلود تصاویر و فایل در انجمن" مراجعه نمایند.
Offline دکتر خادم پور  
#2 ارسال شده : پنجشنبه, 18 شهریور 1400 07:45:15 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 29/05/1396(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 358
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 394 بار
303 تشکر دریافتی در 205 ارسال
سلام روزبه گرامی
دوست عزیز ؛ اشکال از هرچه هست ؛ به نظر من از آلودگی آنها نیست . مخصوصا دادن تایلوزین که آنتی بیوتیک بسار قوی ای است ، توصیه شده است که درصورت اطمینان از عفونت استفاده شود و هرگز بیشتر از پنج روز استفاده نشود و معمولا از آن در پستانداران بزرگ به مقدار 10 میلیگرم به ازای هرکیلوگرم از وزن بدن استفاده میشود و این است که بنده استفاده از آنرا برای پرنده ای با جثه عروس هلندی که هیچ عارضه میکروبی هم دراو دیده نشده است ؛ مناسب نمیدانم ؛ پروبیوتیک ها هم اگر استفاده کنید باید به مقدار (دوز) آن بسیار دقت بفرمایید که خدای ناکرده Over Dose نشود .
اما چرا تخمها بدون نطفه هستند ؛ مطلبی است که به نظر من شاید بخاطر جوانی (عدم بلوغ کامل) پرنده نر شما باشد و هیچ عمل خاصی نمیشود کرد جز صبر کردن و باز به نظر من بهتر است که راهی پیدا کنیم که چند وقتی جفتگیری آنها را به تاخیر بیندازیم که در این فاصله زمانی یکی دوماهه شاید نر به بلوغ جنسی کامل برسد و جفتگیری آنها عملا موثر باشد و نطفه تشکیل گردد و البته برداشتن لانه یکی از راه هایی است که درخیلی از موارد از جفتگیری آنها ممانعت میکند (اما نه درهمه موارد) و البته غیر از این هیچ راه مناسب دیگری وجود ندارد ، جز آنکه آنها را از یکدیگر جدا کنید که آن هم باعث رنجش آنها و اعتراض شدید آنها با جیغ کشیدن های وحشتناک آنها میشود که برای بنده که یک مرتبه از این روش استفاده کردم قابل تحمل نبود و خیلی زود مجددا آنها را درکنار هم قرار دادم و البته دوسه ماه بعد جفتگیری آنها موثر شد و تخمهای بارور گذاشته شد که البته منجر به تولد جوجه نشد و این مطلب چندین وچند بار تکرار شد و بنده هرگز نتوانستم از عروس هلندی هام جوجه بگیرم . به نظر من جوجه گرفتن از عروس هلندی از جوجه گیری از خیلی از پرنده ها مشکل تر است و طبق نطر خبره های کار (تولید کنندگان پرنده های زینتی ) در طوطی سانان کلا مشکل است .
ضمنا حتما به احتمال زیاد از ویتامین AD3E استفاده میفرمایید و اگر چنین نیست این ویتامین را هم به لیست مواد غذایی آنها نیز اضافه بفرمایید و البته یادتان باشد که بلافاصله پس از شروع تخمگذاری حتما آنرا قطع کنید و تا زمان مستقل شدن جوجه ها هرگز از آن استفاده نفرمایید . موفق باشید ......

ویرایش شد بوسیله کاربر پنجشنبه, 18 شهریور 1400 07:50:02 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
thanks 1 کاربر از دکتر خادم پور برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید
طراحی (قالب، لوگو و بنر) اجرا و راه اندازی توسط گروه بهتاپ BehtopGroup.ir 09125117459