میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا  ثبت نام .

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
Offline دکتر خادم پور  
#1 ارسال شده : دوشنبه, 04 سپتامبر 2017 02:00:41 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 20/08/2017(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 198
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 336 بار
234 تشکر دریافتی در 140 ارسال
وقتی با یک پرنده ی بیمار مواجه می شوید باید بلافاصله آن را به مکانی گرم ، یعنی محلی که میانگین دمای آن حدود 27 درجه ی سانتیگراد باشد انتقال دهید . اطمینان حاصل کنید که حتی اگر پرنده قادر نباشد خود را بر روی میله ی داخل قفس برساند ، آب و غذا در درسترس وی قرار دارد . اگر چه بسیاری از پرندگان بیمار از خوردن غذا امتناع می کنند ؛ اما همگی آب می نوشند . به همین دلیل بهتر است داروها را نیز ازین راه تجویز نمود ؛ اگر چه مقار دارویی که بدین ترتیب وارد بدن پرنده می شود چندان مشخص و قابل اعتماد نیست . البته دکتر دامپزشک می تواند تشخیص دهد که تجویز آنتی بیوتیک از راه های دیگر مثل تزریق و یا حتی به صورت قرص خوراکی بهتر است یا خیر .
پرنده ممکن است هر لحظه دچار حادثه شود . ممکن است از قفس فرار کند و چون قادر به دیدن شیشه ی پنجره نیست با آن برخورد نماید. چه بسا پس از برخورد با پنجره شدیدا گیج و مجروح شود . تحت چنین شرایطی ، تنها می توان پرنده را در جعبه ای قرار داد و به حال خود گذاشت به این امید که درین محیط ساکت و تاریک بهبود پیدا کند .
پای پرنده ها معمولا بسیار حساس است و ممکن است چه در داخل قفس چه در خارج از آن به جایی گیر کند در نتیجه دچار شکستگی شده و یا به شدت پیچ بخورد . درباره ی تشخیص و درمان چنین حالاتی ، باید حتما به دامپزشک مراجعه کرد . شکستگی پا ، اغلب در قسمت های بالایی ان رخ می هد به همین علت استفاده از چوب یا هر وسیله ی دیگری برای ثابت نگه داشتن پا عملا غیر ممکن می باشد . قسمت شکسته باید سریعا ترمیم شود وگرنه حال پرنده خیلی زود رو به وخامت می گذارد .
مراقبت از ناخن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است . بلند بودن ناخن ها از مهمترین عواملی است که باعث مجروح شدن پای پرنده می شود . اگر گمان می کنید ناخن های پرنده ی شما خیلی بلند شده است و چگونگی کوتاه کردن آن ها را نمی دانید بهتر است از دکتر دامپزشک خود درین رابطه کمک بگیرید .
منقار پرندگانی که در قفس نگه داری می شوند بیشتر از پرندگانی که به صورت آزاد زندگی می کنند بلند می شود . شاید علت این باشد که پرندگان آزاد فرصت بیشتری برای استفاده از منقار خود دارند . اگر از کوتاه کردن منقار پرنده اطلاعی ندارید به دکتر دامپزشک مراجعه کنید و از ا بخواهید این کار را برای شما انجام دهد .
منبع : http://www.zafarpet.blogfa.com/
بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
thanks 1 کاربر از دکتر خادم پور برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
اطلاع رسانی
کاربران گرامی به منظور راهنمایی برای آپلود تصاویر و فایل، به انجمن "راهنمای آپلود تصاویر و فایل در انجمن" مراجعه نمایند.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید
طراحی (قالب، لوگو و بنر) اجرا و راه اندازی توسط گروه بهتاپ BehtopGroup.ir 09125117459