میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا  ثبت نام .

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
Offline دکتر خادم پور  
#1 ارسال شده : چهارشنبه, 22 شهریور 1396 10:11:31 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
دکتر خادم پور
امتیاز:
تاریخ عضویت: 29/05/1396(ساعت هماهنگ جهانی)ارسالها: 365
آقا
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران
تشکرها: 394 بار
303 تشکر دریافتی در 205 ارسال
ماهی گوپی
ماهی گرمسیری آب شیرین اشکال بسیار رنگی و باله بلنداز این ماهی مشهور زنده زا تکثیر شده اند. الگوی باله در جنس نر با رنگهای غالب قرمز، آبی، زرد و نارنجی بسیار متنوع است. ماده وحشی از نر بزرگتر و رنگش مات است.
گونه ای خوش بنیه و صلح جووخیلی آسان برای نگهداری و تکثیر است.میتواند در یک مخزن اجتماعی با ترجیح آب نیمه سنگین،قلیایی و شور نگهداری شود. غذاهای معمول و خشک وزنده و همچنین جلبکها را میپذیرد.
منشا این ماهی شمال آمریکای جنوبی است.
دمای مناسب برای زیست این ماهی بین 20 - 24 درجه سانتیگراد است

gwpy.jpg

مولی سیاه
ماهی گرمسیری آب شیرین و یک کپور دندان دار زنده زاست. بیرون آمدن لاروها از تخمهای بارورشده و رشدشان در درون بدن ماده صورت میگیرد. چندین نوع از این ماهی مشهور تماما سیاه شامل یک فرم دم بربطی تکثیر شده است.
گونه ای آسان برای نگهداری و تکثیر است.
شبیه همه مولی ها بطور پیوسته تغذیه کرده و یک مخزن آفتابی برای فراهم آوردن رشد جلبک و گیاه و همچنین به تغذیه مکرر از غذاهای زنده و خشک نیاز دارد. آب کمی شور را ترجیح می دهد.
منشا این ماهی جنوب غربی ایالات متحده، در سرتاسر آمریکای مرکزی تا ونزوئلا است.
دمای مناسب برای زیست این ماهی بین 23 - 28 درجه سانتیگراد است

gwrmy syh.jpg

مولی باله بادبانی
ماهی گرمسیری آب شیرین و یک کپور دندان دار زنده زا با بدنی زرد مایل به سبز و فلسهای تیره و روشن است باله پشتی اش بزرگ، قوس قزحی و خالدار و در جنس نر اغلب به حالت عمود و افراشته است. جنس ماده باله های پشتی و دمی کوچکتری دارد.
بهترین ماندگاری را بصورت تک جفتی در یک مخزن اختصاصی ویا اجتماعی دارد. به فضای زیادی برای شناکردن در یک مخزن پر گیاه یا سنگها و ریشه هایی برای مخفی شدن نیاز دارد. سختی متوسط آب و شوری جزئی و مقدار زیادی غذای سبز ، بعلاوه غذاهای معمول خشک و زنده را دوست دارد.
منشا این ماهی خورهای جنوب شرقی ایالات متحده است.
دمای مناسب برای زیست این ماهی بین 20 – 24 درجه سانتیگراد است

mwly bdbny.jpg

اسکار
ماهی گرمسیری آب شیرین است که چند نوع رنگی از این سیچلایدبزرگ شامل اسکار قرمز، اسکار ببری طلاییو سبز شناخته شده است. در نوع اصلی، رنگ زمینه ای خاکستری مایل به سبز است که با خالهای نامنظم قهوه ای مات به قرمز در پهلوها زیست یافته است.
اگر چه برای نگهداری و تکثیر کاملا آسان است ولی این ماهی برای یک آکواریوم نرمال خانگی خیلی بزرگ میشود و همچنین تغذیه کننده ای پرخور و مشتاق حفاری و ریشه کن کردن گیاهان آکواریومی است. تخمها در فضای باز روی سنگها ریخته میشوند و لاروهای از تخم درآمده توسط هردو والد محافظت میشوند.
منشا این ماهی آمازون، رودخانه نگرو و رودخانه پاراگوئه است.
دمای مناسب برای زیست این ماهی بین 22 - 27 درجه سانتیگراد است

skhrjpg..jpg


سوارتیل (دم شمشیری)
ماهی گرمسیری آب شیرین و چندین نوع با رنگ آمیزی روشن از این گونه های زنده زا ، شامل نارنجی و دم بربطی تکثیر شده اند.
لوب پایینی باله دمی در جنس نر بشکل شمشیر کشیده شده است. نوع وحشی به رنگ نقره ای مایل به سبز است.
یک ماهی فعال و برای نگهداری و تکثیر آسان است. اما پرخور بوده و برای یک مخزن اجتماعی همراه با گونه های بزرگتر مناسب است.
به فضای زیادی برای شنا ردن و رشد و نمو متراکم گیاهی بعنوان مخفیگاه و آب نیمه سنگین ومی قلیایی نیاز دارد. از غذاهای معمول خشک و زنده تغذیه میکند.
منشا این ماهی مکزیک، گواتمالا و هندوراس است.
دمای مناسب برای زیست این ماهی بین 20 - 25 درجه سانتیگراد است

swrtyl.jpg

پلاتی
ماهی گرمسیری آب شیرین، زنده زا که نوع وحشی اش بدن مایل به سبز با سایه های آبی دارد. اشکال متنوع رنگینی، شامل پلاتی قرمز Variatus Platy برنگ سبز زیتونی استو لکه هایی برنگ های مختلف دارد.
هر دو خوش بنیه اندو طیف وسیعی از تغییرات شرایطی محیطی را تحمل میکنند و برای نگهداری آسانند. آب کمی سخت و قلیایی را ترجیح داده و مخزن خوب گیاهکاری شده و روشنایی زیاد را دوست دارند. تکثیرش آسان است و میتوان آنها را در یک مخزن عمومی نگهداری کرد.
منشا این ماهی بره ها و دریاچه های آمریکای مرکزی ، مکزیک است.
دمای مناسب برای زیست این ماهی بین 20 - 25 درجه سانتیگراد است

plty.jpg

کروماید نارنجی
رنگ زمینه بدن در این سیچلاید و ماهی گرمسیری، نارنجی آمیخته به قهوه ای – خاکستری است. که در فصل تولید مثل پهلوها به سبز پر رنگ تغییر می یابد. بر روی بدن نقطه های قرمز بصورت ردیفهای افقی وباله ها با نقطه های تیره علامت دارشده اند. اغلب یک خال سیاه بزرگ در نیمه امتداد طولی بدن دارند.
این یک ماهی نسبتا حساس است که احتیاج به آب سخت و شور دارد. گونه ای صلح جو بوده و میتواند با دیگر ماهی های کوچکی که به شرایط مشابهی نیاز دارند نگهداری شوند. برخلاف برخی از سیچلایدها به گیاهان یورش نمیبرند. از منع غذائی غذایی متنوعی برخوردار است.
منشا این ماهی نواحی ساحلی هند و سریلانکا است.
دمای مناسب برای زیست این ماهی بین 20- 26 درجه سانتیگراد است

khrwmyd nrnjy.jpg

فرشته ماهی
ماهی گرمسیری آب شیرین و یکی از مشهورترین ماهیان آکواریومی است. دارای بدن نقره ای دیسک مانند ونوارهای سیاه و باله های پشتی و مخرجی بال مانند است. چندین وارینه از لحاظ رنگ و باله تکثیر شده اند.
برای نگهداری آسان اما نیازمند یک مخزن بلند پر گیاه با تعداری صخره است. به آهستگی در سطوح میانی آب شنا میکندوبهترین ماندگاری را در یک گروه کوچک دارد. گونه ای آرام ومناسب برای یک مخزن بزرگ اجتماعی است. غذاهای معمول زنده و خشک را می پذیرد. تخمها روی سنگهای صاف یا سطوح گیاهان پهن برگ ریخته میشود.
منشا این ماهی حوضه رود آمازون است.
دمای مناسب برای زیست این ماهی بین 22 - 30 درجه سانتیگراد است

njl.jpg

گورامی
ماهی گرمسیری آب شیرین و یکی از کوچکترین گورامی های متعددی است که امروزه بعنوان ماهیان آکواریومی نگهداری میشوند. رنگ آن طلایی قهوه ای با درخشش نقره ای است. بهنگام تکثیر گلو وشکم جنس نر از سبز مایل به آبی تاسیاهی توسعه می یابد. باله های شکمی مثل شاخکهای بلند و باریک تغییر شکل یافته اند.
برای نگهداری و تولید مثل کاملا آسان است. این ماهیهای کوچک بصورت جفت در آکواریوم پر از گیاه اختصاصی بهترین ماندگاری را دارند. چون از ناآرامی ای که بقیه ماهیان فعال ایجاد میکنند متنفرند ویک بستر از تورب تصفیه شده را ترجیح میدهند. آنها لانه کوچکی با حباب هموا و بزاق دهان برای تخمها می سازند. غذای خشک و زنده را می پذیرد.
منشا این ماهی شمال شرقی هند و بنگلادش است.
دمای مناسب برای زیست این ماهی بین 24 - 26 درجه سانتیگراد است

gwrmy.jpg


گورامی مرواریدی

این ماهی گرمسیری آب شیرین، یک ماهی تزئینی است با یک طرح تور مانند کمرنگ که زینت دهنده بدن سبز زیتونی متالیک آن است. باله ها ظریف و دارای خالهای کمرنگ هستند. خط سیاهی از چشمها تا دم کشیده شده است. گلو به هنگام هیجانزدگی در جنس نر نارنجی میشود.
یک ماهی آرام و آسان برای نگهداری است همچنین تکثیرش کاملا به سهولت انجام میگیرد. شرایط عمومی اش مانند بقیه گورامی هاست و آب نه چندان عمق را ترجیح می دهند. غذاهای زنده و خشک را می پذیرد. میتواند با دیگر گونه ها نگهداری شود.
منشا این ماهی تایلند ، مالزی ، برونئی و سوماترا است.
دمای مناسب برای زیست این ماهی بین 23 - 30 درجه سانتیگراد است

gwrmy mrwrydy.jpg

منبع : iranaqua.ir

ویرایش شد بوسیله کاربر چهارشنبه, 22 شهریور 1396 10:22:11 ق.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

بزرگترین نامردمی آنست که شعله های عشق را درموجودی که قصد دوست داشتنش را ندارید ؛ روشن کنید .
thanks 2 کاربر از دکتر خادم پور برای ارسال مفیدش تشکر کرده اند.
اطلاع رسانی
کاربران گرامی به منظور راهنمایی برای آپلود تصاویر و فایل، به انجمن "راهنمای آپلود تصاویر و فایل در انجمن" مراجعه نمایند.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید
طراحی (قالب، لوگو و بنر) اجرا و راه اندازی توسط گروه بهتاپ BehtopGroup.ir 09125117459